Lad os hjælpe jer med at planlægge og eksekvere jeres næste store event
Står I og skal afholde et stort møde eller arrangement, kan vi hjælpe jer med at planlægge og eksekvere det.
Caroline har +15 års erfaring som moderator og vært for store corporate events, netværksmøder og globale HR summits.
I øjeblikket er Caroline moderator for TEDxCopenhagen Future of Work rækken.
Igennem casestudier, relevante øvelser, gruppediskussioner, elementer fra design-thinking, selv-refleksion og peer to peer videndeling kommer vi igennem de 4 implementerbare elementer, som skaber en sund, engagerende og resultatgivende arbejdsplads: Mangfoldighed, tillid, tilhørsforhold og meningsfyldthed.
Vi kommer til at udfordre status quo på den traditionelle arbejdsmodel, tage et deep dive på den hybride model pros & cons samt udforske og teste nye måder at arbejde og skabe ”sense of belonging” på, som giver ledere og medarbejdere drivkraft til at udvikle og være en del af virksomheden i dag og i fremtiden.
Workshoppen er baseret på de nyeste tendenser både fra start-up verdenen, SMV’er og fra førende globale virksomheder.
Caroline sikrer, at workshoppen bliver interaktiv og energigivende, samt at deltagerne bliver inspirerede med konkrete tiltag til at gøre arbejdspladsen til et sted med et mangfoldigt og meningsfuldt fælleskab, som man har lyst til at være en del af.
Andre spændende foredrag
It’s not about flexible working, it’s about belonging
Et foredrag om, hvordan man skaber ”sense of belonging” og skiller sig ud i kapløbet om de bedste medarbejdere ved at skabe en arbejdsplads, som man elsker at være en del af.
Musikalske nøgler til bedre personlig performance
Har du nogensinde undret dig over, hvad det er musikere kan, når det indtager scenen og tryllebinder.
Ej blot til lyst
Peter Lodahl store erfaringer både som anerkendt international operasolist og leder inddrager han nu i sit nye foredrag om kunstens betydning og ansvar for samfundet udvikling.

