Foredragsholder

Helle Rosendahl

Helle er på en mission for at lære ledere magien ved strategisk storytelling, der flytter holdninger og skaber forandring. Det handler om at dele ud af sig selv men uden at udlevere sig selv, fordi fremtiden har brug for empatiske ledere.

Del med andre

Vi finder de gode fortællinger i organisationen

Du ved, at de er der, men de bliver ikke fortalt. Alle de gode historier!

Nu er tiden inde til at italesætte de gode fortællinger, som skaber medarbejderstolthed, motivation og øget arbejdsglæde for såvel medarbejdere, kunder og samarbejdspartnere. Her dykker vi ned i, hvilke gode fortællinger, der allerede eksisterer i jeres team eller organisation, og hvordan I formidler dem, underbygger dem og gør det let for andre at videreformidle dem.

Ønsker du at høre mere?

Kontakt os, hvis I ønsker at vide mere, og vi vil besvare din henvendelse hurtigst muligt!

Andre spændende foredrag

  • Ledelse i en digital og bæredygtig verden

    Vi står midt i den første digitale revolution (ikke den fjerde industrielle revolution), hvor den teknologiske udvikling sker eksponentielt, og hvor computerkraften eksploderer.

  • Lad os hjælpe jer med at planlægge og eksekvere jeres næste store event

    Står I og skal afholde et stort møde eller arrangement, kan vi hjælpe jer med at planlægge og eksekvere det. Caroline har +15 års erfaring som moderator og vært for store corporate events, netværksmøder og globale HR summits.

  • Bæredygtig ledelse – ESG som den nye ABC

    Inspiration og konkrete eksempler på, hvordan du som virksomhedsleder kan arbejde strategisk med ESG og bæredygtighed og dermed lykkes med den nye ledelsesopgave.